Prva okrožnica

Dragi bratje in drage sestre!

Z veseljem vas pozdravljam. Prepričana sem, da se še živo spominjate vsega, kar smo doživeli na našem prvem rednem občnem zboru. Vabim vas, da ponovno pogledamo smernice za naše delovanje.

Razmislimo o sledeči:

»Mednarodni svet bo krajevnim svetom razposlal okrožnico in jih spodbudil, naj iz družine naredijo prostor evangelizacije. Zato naj na različne načine z Devico Marijo opravljajo obiske po domovih.« (1. redni občni zbor, Smernice delovanja)

V tej prvi okrožnici prepuščam besedo papežu Frančišku, da bi tako nekatere njegove misli, izrečene na 49. svetovnem dnevu družbenih občil, prišle tudi do nas.

Pri uresničevanju obiskov po domovih:

»Navdihujemo se lahko ob evangeljski podobi obiskanja Device Marije pri Elizabeti (Lk 1, 39-56). ‘Ko je Elizabeta zaslišala Marijin pozdrav, je poskočilo dete v njenem telesu in Elizabeta je bila napolnjena s Svetim Duhom ter je vzkliknila z močnim glasom: Blagoslovljena si med ženami in blagoslovljen je sad tvojega telesa, Jezus.’«

Resnično krščansko življenje, ki ga živi družina, vzbuja veselje in upanje, ki nas primorata, da oznanjamo Kristusa:

»Večina od nas se je v družini naučila razsežnosti verske komunikacije, ki je v krščanstvu polna ljubezni; ljubezni do Boga, ki se nam daje in ki jo mi dajemo drugim.«

»“Obiskovati” pomeni odpreti vrata in se ne zapirati v svoje stanovanje; iti ven, naproti drugemu.«

Na različne načine nas Cerkev kliče, da gojimo evangeljske vrednote v družinah:

»Družina je živa, če diha in se odpira navzven, izven sebe; družine, ki to delajo, lahko drugim prinašajo sporočilo življenja v skupnosti; lahko dajejo podporo in upanje ranjenim družinam ter rast v Cerkvi, ki je družina vseh družin.«

Ali te besede papeža Frančiška tudi tebi kažejo novo pot za obiske po domovih, s čudodelno svetinjo, kot odgovor na klic za novo evangelizacijo?

Morda želiš podeliti kaj zanimivega o načinu, kako vaša skupina uresničuje obiske po domovih, kako se srečujete?

Ne odlašaj in nam sporoči na e-naslov: amm.brezmadezna@rkc.si.

S prisrčnimi pozdravi,

s. Carolina Flores Moreno, HKL, članica mednarodnega sveta