ZDRUŽENJE ČUDODELNE SVETINJE - OTROCI BREZMADEŽNE V SLOVENIJI (AMM)

V Sloveniji smo »Večno devetdnevnico v čast Brezmadežne s čudodelno svetinjo« začeli znova obhajati v cerkvi Srca Jezusovega na Taboru v Ljubljani 27. novembra 1962. Od tod se je ta molitev razširila po hišah, kapelah in cerkvah, kjer so delovali lazaristi in sestre usmiljenke.

V svetem letu 2000 so jo začeli moliti tudi na Homcu, v cerkvi Marije vnebovzete, nadžupnija Šmartno pri Slovenj Gradcu in to na pobudo nadžupnika Franca Rataja CM. To leto je tudi uradni začetek »Združenja čudodelne svetinje« ali »Otrok Brezmadežne«, v Sloveniji, ker so bili prvi člani združenja v resnici otroci, veroučenci.

Združenje čudodelne svetinje ali Otroci Brezmadežne je cerkveno, marijansko in vincencijansko. Povezuje vse generacije ljudi,

- ki želijo posnemati Marijo kot vzornico krščanskega življenja;

- ki nosijo pri sebi čudodelno svetinjo in s tem tudi širijo češčenje ter pobožnost do Device Marije;

- ki poglabljajo svojo vero v Jezusa Kristusa tudi s češčenjem njegove matere Marije;

- ki se trudijo za služenje ubogim, kakor je misijonarje-lazariste in sestre usmiljenke učil ustanovitelj sv. Vincencij Pavelski.

Združenje razširja svoje poslanstvo:

- z molitvijo in delom za krajevno Cerkev

- z materialno in duhovno pomočjo bližnjemu.

Dolžnosti članov so minimalne in se nanašajo predvsem na lepo krščansko življenje, in sicer:

- član nosi pri sebi podobo Marije s čudodelno svetinjo,

- vsak dan moli vzdihljaj: »O Marija, brez madeža spočeta, prosi za nas, ki se k tebi zatekamo«

- je ob nedeljah in praznikih pri sveti maši in se trudi za vreden prejem svetega obhajila,

- moli in si prizadeva za mir v družini in okolici,

- po zgledu sv. Vincencija si prizadeva pomagati pomoči potrebnim.

Dolžnosti člana so res majhne, so pa velike duhovne dobrine, ki jih je deležen. To članom vliva moč, da se trudijo za resnično krščansko življenje, kot ga vsem kristjanom naroča Božji Sin.

Sedež Združenja čudodelne svetinje:

AMM - Otroci Brezmadežne

Plečnikova 29