Ponedeljek, 23.11.2015 – Srečanje v župnijski cerkvi Marijinega imena v Dobovi

S hvaležnimi srci smo se zbrali v cerkvi Marijinega imena v Dobovi. Srečanje smo začeli z molitvijo rožnega venca, čemur je sledila molitev Večne devetdnevnice, pri kateri smo se spomnili vseh, ki so prosili spomin v molitvi. Pri sveti maši se nam je pridružil g. kaplan Tilen Prinčič, g. župnik Matej Užmah pa je bil na razpolago za zakrament sprave. Ob simbolu Združenja smo se tudi fotografirali, nato pa nadaljevali s prijateljskim kramljanjem v veroučni učilnici.

»Marija, na dan oznanjenja ti je Bog poslal angela Luči, da te je povedel na pot njegove volje. Zaupala si mu.

Ti, Devica Marija, si poslala angela luči preprosti sestri Katarini, ki se je šele pripravljala na poklic posvečenega življenja v Družbi usmiljenih sester,  da jo je vodil sredi noči v kapelo, kjer si jo čakala. Katarina je zaupala angelu…Tudi danes pošiljaš pričevalce, ki drugim vlivajo zaupanje in zato se ti hočemo zahvaljevati!«